تبلیغات
فرهنگستان - مطالب هفته اول دی 1395
فرهنگستان
وقتی دردی آزارت نمیدهد نمیتوانی دست به قلم ببری!چون وظیفه هر قلمی دردمندانه نوشتن است نه نوشتن!
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


قلم از موارد سوگند باریتعالی میباشد، بنا بر این حرمتش واجب است پس همیشه نوشتن رهگشا نیست!آنچه از قلم باید بتراود بارقه و رنگ و بوی دردمندانه آنست!درد بسیار است و قلمم یخ زده و مبهوت!قلمم از مجازات و تاوان در مقابل جرم و گناه نکرده غمگین است؟!
(( علی اشرف قلیزادگان))

مدیر وبلاگ :علی ابراهیم زاده
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظر دوستان ارجمند در مورد این مطالب چیست در صورتی که نظرتان گزینه ضعیف است چه پیشنهادی دارید

پیامبر اکرم (ص) معیارهای را برای ازدواج معرفی کرده‌اند، که سالم‌ترین و مطمئن‌ترین معیارها است.
ازدواج در نگاه هر کس معیارهایی دارد. با این حال، معیارهایی که بزرگان دین معرفی کرده‌اند، سالم‌ترین و مطمئن‌ترین معیارها است.
 
شرط اول؛ ایمان
 
در اسلام شرط اول انتخاب همسر ایمان و تقوا معرفی شده است. دین بنیان خانواده را حفظ می کند و همسر باتقوا بیشتر از همسری که تقوای کمتری دارد، می تواند اعتماد و آرامش شما را تامین کند. بنابراین پرهیزگاری شرط اول ازدواج از نگاه ائمه و معصومین است. کسی که پایبند به دین نباشد هیچ ضمانتی وجود ندارد که به رعایت حقوق همسر و زندگی مشترک پایبند باشد. در حدیثی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که: وقتی کسی که به خواستگاری می آید و اخلاق و دین اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد. (نهج الفصاحه، ح247)
 
در حدیث دیگری از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که: با زن به خاطر 4 چیز ازدواج می شود: مال و ثروتش، زیبایی اش، دینداری اش و اصل و نسب خانواده اش؛ و تو با زنان متدین ازدواج کن. (کنز العمال . ح44602)
 
حس خلق
 
توصیه بعدی اسلام درباره ملاک های ازدواج، حسن خلق است. مردی در این زمینه با امام رضا (علیه السلام) مشورت نمود و عرض کرد: یکی از بستگانم از دخترم خواستگاری کرده ولی اخلاق بدی دارد. حضرت فرمود: اگر بدخلق است، دخترت را به ازدواج او در نیاور. ( وسائل الشیعه، ج14،ص54). دینداری و اخلاق از مهمترین ملاک هایی است که باید هنگام انتخاب همسر مورد توجه قرار گیرند و اگر این دو خصوصیت در کسی وجود نداشت، در ازدواج با او باید تردید کرد. حسن خلق به دارا بودن اخلاق های خوب مثل صداقت، عفت کلام، نگاه پاک، امانتداری، فروتنی، بخشندگی و در کنار آن دوری از اخلاق های بد نظیر تندخویی، بی وفایی، کینه و حسادت و... را شامل می شود.

وصلت خانوادگی
 
ازدواج یک پیوند خانوادگی است نه پیوند دو نفر. از سوی دیگر، خانواده اولین و مهم ترین ریشه هر فرد و آموزشگاهی است که او داشته هایش، خلق و خو، عادت ها و نگاهش به زندگی را از آنجا کسب کرده. بنابراین مهم است با خانواده ای سالم و اصیل وصلت کنیم. اصالت خانوادگی به معنای سلامت خانواده و خوشنام بودن آن ها است. نه ثروت و اصل و نسب و نام و فامیل. اسلام تأکید دارد که درباره سابقه خانوادگی همسر، تحقیق لازم صورت گیرد و به خصوص، مراتب ایمانی و اخلاقی آنها در نظر گرفته شود. زیرا این اصالت خانوادگی در زندگی جدید و نسل بعد تأثیر خواهد گذاشت. پیامبر (صلی الله علیه و آله) در این رابطه می فرمایند: «برای نطفه های خود، بهترین را گزینش کنید. »
امام صادق (علیه السلام) از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل کرده اند که آن حضرت فرمود: «از ازدواج با احمق بپرهیزید که هم نشینی با او مایه اندوه و بلاست.»
 
همتایی
 
کفویت در ازدواج هم همیشه مورد تاکید پیامبر اکرم(ص) و ائمه بوده است. کفویت به معنای تناسب و همتایی و هماهنگی در ویژگی های اصلی افراد است و در جنبه های ایمانی، فکری، اقتصادی، سنی، ظاهری، خانوادگی، فرهنگی، تحصیلی و... مطرح می شود. در اسلام تاکید زیادی بر کفویت اعتقادی شده است چرا که اعتقادات هر فرد درون مایه وجودی او را مشخص می کنند و تضاد در اعتقادات تنش های زیادی در زندگی در پی دارد. رسول خدا(صلی الله علیه و آله) فرمودند: «مرد مۆمن، کفو و همتای زن مۆمن است؛ و مرد مسلمان، همتای زن مسلمان.» (وسائل الشیعه، ج14، ص44.)
 
بر این اساس بود که پیامبر (صلی الله علیه و آله)، حضرت علی (علیه السلام) را برای همسری دختر خود انتخاب نمودند. بعضی روایات همچنین کفویت را شامل دو چیز دانسته‌اند: یکی عفت ناشی از ایمان و اعتقاد و دیگری تأمین امکانات زندگی.
 
سلامت
 
سلامت جسم و روح در ازدواج همیشه مورد تاکید اسلام بوده است. امام صادق (علیه السلام) از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل کرده اند که آن حضرت فرمود: «از ازدواج با احمق بپرهیزید که هم نشینی با او مایه اندوه و بلاست.» (جعفریات، ص 92.)
 
احادیثی از پیامبر اکرم (ص) درباره ازدواج:
 
* مراسم ازدواج را آشکار برگزار کنید و خواستگاری را پنهان .(کنز العمال . ح44532)
 
* بهترین ازدواجها ها آن است که آسان تر انجام گیرد .(نهج الفصاحه ، ح248) درباره افزایش روزی پس از ازدواج احادیث دیگری هم از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است. ایشان می فرمایند: زن بگیرید؛ زیرا که ازدواج کردن روزی شما را بیشتر می کند .(بحار الانوار . ج103 0ص217)
 
* مردان عزب خود را زن دهید؛ زیرا با این کار خداوند اخلاق آنان را نیکو می گرداند و روزیهایشان را زیاد می کند و بر جوانمردی های آنان می افزاید. (بحار الانوار . ج103 0ص222).
 
در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد، که نزد خدای عزوجل محبوبتر و ارجمند تر از ازدواج باشد. (بحار الانوار . ج103 0ص222)
 
هر جوانی که در دوره جوانی خود ازدواج کند، شیطانش فریاد بر آورد که: وای بر او دین خود را از گزند من حفظ کرد .(کنز العمال . ح44441)
 
دو رکعت نمازی که ازدواج کرده می خواند، برتر از هفتاد رکعت نمازی است که فرد عزب می خواند .(بحار الانوار . ج103 0ص219).

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 5 دی 1395
ربایندگان یک فروند هوایپیمای ایرباس ای320 متعلق به خطوط هوایی لیبی، پس از آزادسازی تمامی مسافران، تسلیم شدند.
یک هواپیمای لیبیایی ربوده شد/ ربایندگان تهدید کرده‌اند هواپیما را منفجر می‌کنند
به  به نقل از اسپوتنیک، رویترز گزارش داد: یک فروند هواپیمای A320 خطوط هواپیمایی لیبی ربوده شد.
این هواپیمای مسافربری، که 118 سرنشین دارد، در مالت به زمین نشست. ربایندگان، که 2 نفر هستند، تهدید کرده‌اند که این هواپیما را منفجر می‌کنند.

نخست وزیر لیبی اعلام کرد نیروهای پشتیبانی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

هنوز درخواست ربایندگان این هواپیما مشخص نیست. 

المیادین نیز اعلام کرد در پی فرود هواپیمای ربوده شده لیبیایی در فرودگاه مالت، این فرودگاه بسته شد.

هواپیما از سوی نیروهای نظامی محاصره شده است.

 نخست وزیر لیبی اعلام کرد در این هواپیما، 82 مرد، 28 زن و یک کودک و به طور کلی 111 مسافر و 7 خدمه پرواز حضور دارند. 

برخی از رسانه‌ها گزارش دادند: خواسته ربایندگان هواپیما، آزادی پسر قذافی از زندان است.

شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: کودکان و زنان از هواپیمای ربوده شده لیبیایی خارج شدند. پیش تر دو هواپیماربا برای آزاد کردن مسافران هواپیمای ربوده شده لیبیایی اعلام آمادگی کردند و درب این هواپیما برای خروج بعضی از مسافران باز شد. تمامی مسافران این هواپیما در پی این اقدام آزاد شدند. 

به گفته نخست وزیر مالت، در داخل هواپیما لیبیایی در حال حاضر دو نفر متهم به هواپیما ربایی و چند نفر از خدمه پرواز حضور دارند.

ربایندگان هواپیمای لیبی خواستار پناهندگی در مالت شدند.

نخست وزیر مالت اعلام کرد، مظنونین به هواپیما ربایی و خدمه این هواپیما از هواپیما خارج شدند و با این اقدام هواپیماربایی آن ها پایان یافت.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 3 دی 1395
اگر سرعت وای‌فای‌تان کم شده و احتمال می‌دهید فرد یا افرادی از آن استفاده غیرقانونی می‌کنند این مطلب را بخوانید.
به گزارش خبرنگار دریچه فناوریگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حتما شما هم گاهی اوقات کند شدن سرعت وای‌فای خانه یا محل کارتان را تجربه کرده‌اید. این اتفاق می‌تواند چند دلیل داشته باشد که ما در اینجا به یکی از آنها اشاره می‌کنیم. همیشه این احتمال را بدهید که کاربر یا کاربرانی به‌صورت غیر قانونی و با هک پسورد وای‌فای شما در حال استفاده از آن هستند. در این حالت برای شناسایی این افراد می‌توانید از چند نرام‌افزار کمک بگیرید:

1. نرم‌افزار who is on my WiFi

این نرم‌افزار به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد. برای استفاده از آن مراحل زیر را انجام دهید:

*نسخه ویندوز این نرم‌افزار را دانلود و و طبق دستورعمل روی رایانه خود نصب کنید.
*پس از نصب روی گزینه Scan Now کلیک کنید تا کاربرانی که به وای‌فای شما متصل هستند را نمایش دهد.

هرگاه دستگاه ناشناس جدیدی به وای‌فای شما متصل شود در صفحه ویندوز پیامی برایتان ارسال می‌شود که شما را از آن آگاه می‌کند.

چه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزش
2. WiFi Guard

این نرم‌افزار هم مانند who is on my WiF عمل می‌کند با این تفاوت که علاوه بر نسخه ویندوز روی پلتفرم مک نیز قابل اجراست.

چه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزش

3. نرم‌افزارهای ویژه موبایل

* نرم‌افزار who is on my WiFi
*نرم‌افزار Fing

با استفاده از دو نرم‌افزار فوق می‌توانید عملیات شناسایی سارقان وای‌فای را روی تلفن همراه‌تان انجام دهید، ضمن اینکه مشخصاتی از قبیل آدرس آی‌پی، نام سازنده، نام دستگاه و اطلاعات بسیار دیگری را کسب کنید.

چه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزشچه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزش
*تغییر رمز مودم
روش دیگری که می‌توانید از دست سارقان وای‌فای خلاص شوید تغییر رمز مودم می‌باشد. تغییر رمز مودم وای فای در مدل‌های مختلف متفاوت است برای این کار کافی است مراحل آن را در یک مودم انجام دهید و پس از آن رمز هر نوع مودمی را به راحتی تغییر دهید.

نحوه کار:
* ابتدا یک جستجوگر اینترنتی را باز و آدرس 192.168.1.1 را تایپ کنید.
* سپس نام کاربری و رمز عبور مودم‌ را وارد کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور صفحه تنظیمات باز می‌شود. تا این مرحله همه مودم‌ها شبیه هم هستند اما برای ورود به قسمت تنظیمات وای فای ۲ راه وجود دارد که در مودم‌های مختلف یکی از دو روش اعمال شده است:

چه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزش

۱- در صفحه اصلی تنظیمات مودم گزینه‌ای وجود دارد با عنوان Network که با کلیک روی آن صفحه دیگری باز می‌شود. گزینه‌ای با عنوان Wireless یا WiFi و یا WLAN را پیدا کنید و وارد صفحه تنظیمات WiFi شوید.  در بخش تنظیمات Wi Fi به قسمت Security بروید و در این قسمت گزینه Password یا Preshared Key یا Passphrase را پیدا کنید و به دلخواه تغییر دهید.

چه کسانی از وای‌فای من استفاده می‌کنند؟ +آموزش

۲- در صفحه اصلی تنظیمات گزینه‌ای با عنوان Wireless یا WiFi و یا WLAN وجود دارد. هر کدام از این گزینه‌ها را انتخاب کنید و در بخش تنظیمات Wi Fi به قسمت Security بروید و از آنجا گزینه Password یا Preshared Key  یا Passphrase را پیدا کنید و رمزعبور دلخواهتان را تغییر دهید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 2 دی 1395
شهر حلب پس از چهار سال در اشغال بودن، به‌طور کامل از لوث تروریست‌ها پاکسازی شد.
حلب به‌طور کامل از لوث تروریست‌ها پاکسازی شدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد شهر حلب پس از چهار سال در اشغال بودن، از لوث تروریست ها پاکسازی شد.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه نیز گزارش داد ارتش سوریه درباره پیروزی حلب بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:
"به فضل خون پاک شهدای‌مان و قهرمانی‌ها و فداکاری های نیروهای مسلح قهرمان و نیروهای هم‌پیمان با ارتش و به لطف پایداری ملت سرافراز سوریه، فرماندهی کل ارتش بازگشت امنیت را به شهر حلب اعلام می کند. 

این پیروزی از یک سو تحولی راهبردی و مهم در جنگ با تروریسم محسوب می شود و از سوی دیگر ضربه‌ای قاطع بر طرح تروریستی و حامیان آن است. 

این پیروزی نشان‌دهنده توان ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در غلبه بر سازمان‌های تروریستی است و زمینه‌ساز آغاز مرحله جدیدی از بیرون راندن تروریسم از تمامی خاک سوریه است."
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 2 دی 1395

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی