تبلیغات
فرهنگستان - مطالب هفته دوم خرداد 1396
فرهنگستان
وقتی دردی آزارت نمیدهد نمیتوانی دست به قلم ببری!چون وظیفه هر قلمی دردمندانه نوشتن است نه نوشتن!
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


قلم از موارد سوگند باریتعالی میباشد، بنا بر این حرمتش واجب است پس همیشه نوشتن رهگشا نیست!آنچه از قلم باید بتراود بارقه و رنگ و بوی دردمندانه آنست!درد بسیار است و قلمم یخ زده و مبهوت!قلمم از مجازات و تاوان در مقابل جرم و گناه نکرده غمگین است؟!
(( علی اشرف قلیزادگان))

مدیر وبلاگ :علی ابراهیم زاده
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظر دوستان ارجمند در مورد این مطالب چیست در صورتی که نظرتان گزینه ضعیف است چه پیشنهادی دارید

لیگ جهانی 2017 والیبال – ایتالیا

تیم ملی والیبال ایران در غیاب کاپیتان و پاسور تیمش موفق شد تیم ملی والیبال لهستان را شکست دهد.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی والیبال ایران امروز از ساعت 19 و 30 در شهر پسارو ایتالیا به مصاف تیم ملی والیبال لهستان رفت. 

مردان والیبال ایران در حالی در چارچوب سومین روز این رقابت‌ها در سطح یک به مصاف هم رفتند که در دوبازی قبلی خود یعنی دیدار با ایتالیا و برزیل تن به شکست داده بودند.
 
تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه که از حدود ساعت 19:30 به وقت ایران آغاز شده بود موفق شد با نمایشی دیدنی و با اتکا بر ترکیبی جوان تیم لهستان را با شکست 3 بر یک روبه‌رو کند. این پیروزی در شرایطی برای شاگردان کولاکوویچ رقم خورد که سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی به دلیل تب و مشکلات جسمانی در این مسابقه به میدان نرفت و فرهاد سال‌افزون، جانشین این بازیکن شده بود.
 
ست اول : ایران 18– لهستان 25
 
این دیدار با سرویس بازیکنان لهستان آغاز شد. سرویسی که اولین امتیاز را برای این تیم بدست آورد. 4 امتیاز نخست این دیدار را لهستانی‌ها بدست آوردند. اما بازیکنان ایران در ادامه توانستند چند امتیاز متوالی کسب کرده و دو تیم در امتیاز 5 برابر شوند.
 
بازی با برتری لهستان ادامه پیدا کرد و دو تیم در امتیاز 8 بر 6 به اولین وقت استراحت فنی رفتند. چند خطای بازیکنان روی دفاع روی تور ایران را باز هم از حریفش عقب انداخت.
 
نتیجه 12 بر 9 بود. کوبیاک سیزدهمین امتیاز را برای تیم لهستان تصاحب کرد. اختلاف امتیاز لهستان با ایران به عدد 5 رسیده بود. این تیم در زدن سرویس بسیار خوب عمل می‌کرد. دو تیم با برتری 16 بر 10 لهستان به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه کولاکوویچ دست به تعویض‌هایی زد اما نتیجه‌بخش نبود و اختلاف 6 امتیازی همچنان ادامه داشت.
 
ایران 20 بر 14 عقب بود که سرمربی ایران تقاضای وقت استراحت کرد. در اواخر این ست فرهاد سال‌افزون که به جای سعید معروف در ترکیب ایران به میدان رفته بود با آسیب‌دیدگی جزیی مواجه شد اما به بازی برگشت. 24 بر 18 برتری با لهستانی ها بود. در پایان هم این ست با برتری 25بر 18 این تیم تمام شد تا یک بر صفر از ایران پیش بیفتد. 
 
ایران 3 - لهستان یک / نخستین پیروزی بلندقامتان ایران در غیاب معروف! 
 
**ست دوم: ایران 25 – لهستان 23
 
تیم ملی والیبال ایران دو امتیاز نخست این ست را بدست آورد. روی دومین امتیاز سامان فائزی زمان شادی بعد از کسب امتیاز دستش به صورت و چشم مجتبی میرزاجانپور اصابت کرد و باعث جراحت چشم این بازیکن شد. در ادامه نتیجه 2 بر 2 مساوی شد.
 
امیر غفور روی یک آبشار تماشایی امتیاز سوم ایران را بدست آورد اما این صحنه در تیم حریف توسط کوناروسکی تکرار شد و نتیجه 3 بر 3 مساوی شد. سرویس خوب لهستانی‌ها این تیم را از ایران پیش انداخت. در ادامه دو تیم یک به یک امتیاز گرفتند و در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران به اولین وقت استراحت فنی مسابقه رفتند.
 
لهستان باز هم با استفاده از دریافت های بد تیم ایران از ما پیش افتاد. دریافت‌های ضعیفی که کار را برای بازیکنان حمله ایران به ویژه پاسور سخت کرده بود. 10 بر 8 ایران عقب افتاد و کولاکوویچ تقاضای تایم اوت کرد. ایران در ادامه در زدن سرویس هم پراشتباه بود و چند امتیاز را به حریفش داد. با این حال چند دفاع خوب از بازیکنان ایران نتیجه را در امتیاز 14 برابر کرد.
 
دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند. را قرا به میدان آمد. نتیجه 20 بر 20 مساوی بود. یک سرویس پرشی خوب از مسعود غلامی ایران را 22 بر 21 پیش انداخت. دجورجی تقاضای وقت استراحت کرد. نظری افشار جانشین مسعود غلامی شد. امتیاز 24 از سرویس مهره تعویضی کولاکوویچ بدست آمد تا دجورجی برای دومین بار تقاضای وقت استراحت کند. با اینحال این ست با برتری 25 بر 23 ایران تمام شد تا نتیجه یک بر یک مساوی شود. 
 
 ایران 3 - لهستان یک / نخستین پیروزی بلندقامتان ایران در غیاب معروف!
 
**ست سوم: ایران 25 – لهستان 23
 
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در ست دوم، با انگیزه بالا راهی ست سوم شد. در آن طرف میدان هم لهستانی‌ها نمی‌خواستند در این ست هم مغلوب ایران شوند. هر دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند و هیچ تیمی نسبت به حریفش برتری نداشت.
 
عدم آشنایی بازیکنان لهستان با نحوه پاس دادن فرهاد سال‌افزون حملات ایران را برای این تیم غیر قابل پیش‌بینی کرده بود. با این حال لهستان 16 بر 14 پیش افتاده بود. تک دفاع خوب لهستانی‌ها موجب شد ایران 17 بر 14 عقب بیفتد.
 
جواد معنوی نژاد در این ست نمایش خوبی داشت و ضربات مایکل کوبیاک را مهار می‌کرد. دفاع خوب معنوی نژاد و بعد از آن یک سرویس خوب از عبادی پور نتیجه را 17 بر 17 کرد و دجورجی مجبور شد تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه ایران باز هم تیم برتر میدان بود و 20 بر 18 جلو افتاد.دریافت‌های ایران نسبت به دو ست قبلی بهتر بود و همین موضوع ایران را 25 بر 23 برنده این ست کرد. 
 
 ایران 3 - لهستان یک / نخستین پیروزی بلندقامتان ایران در غیاب معروف!
 
**ست چهارم: ایران 25 – لهستان 22
 
آغاز شاگردان کولاکوویچ در ست چهارم فوق العاده بود. این تیم آغازی طوفانی داشت و چند امتیاز پیاپی کسب کرد. دو تیم در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران به اولین وقت استراحت فنی این مسابقه رفتند. درخشش معنوی نژاد و از طرفی نمایش خوب بازیکنان ایران در توپ‌های برگشتی اختلاف امتیاز خوبی با لهستان ایجاد کرد.
 
دجورجی در ادامه دست به چند تعویض زد تا با تکیه بر سرویس‌های ریسکی بتواند دریافت ایران و در امتداد آن حملات یاران ایران را با مشکل ایجاد کند. با این حال ایران پیش افتاد و 16 بر 11 به وقت دوم استراحت فنی رفت. لهستانی‌ها در ادامه تلاش می‌کردند که اختلاف امتیاز را کاهش دهند. دو سرویس خوب از لهستان نتیجه را 15 بر 17 کرد.
 
نزدیک شدن امتیاز دو تیم به هم کولاکوویچ را مجاب کرد که که وقت استراحت بگیرد تا بتواند روند امتیاز گیری بازیکنان حریف را متوقف کند. شرایط در ادامه کمی سخت شده بود اما آبشارهای عالی و ارتفاع دار معنوی‌نژاد باز هم ایران را 20 بر 17 پیش افتاد. رضا قرا جانشین سامان فائزی شد و در خط سرویس ایستاد. در نهایت این تیم ایران بود که برنده این ست شد و در مجموع 3 بر یک به پیروزی رسید.
 
 ایران 3 - لهستان یک / نخستین پیروزی بلندقامتان ایران در غیاب معروف!

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی به کار خود در هفته نخست لیگ جهانی پایان داد. ایران دو مسابقه مقابل برزیل و ایتالیا را باخت اما مقابل لهستان به پیروزی رسید تا هفته اول را با 3 امتیاز به پایان ببرد.
شاگردان ایگور کولاکوویچ در هفته دوم مسابقات میزبان خواهند بود و در روزهای 19، 20 و 21 خرداد به مصاف بلژیک ، آرژانتین و صربستان خواهند رفت.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 14 خرداد 1396
خط روح الله؛

14 خرداد بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) است که با نزدیک شدن به آن خیل عظیم عاشقان ولایت راهی زیارت مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب خواهند شد و در عزایش همانند سال های قبل به سوگ خواهند نشست.

 امام خمینی نامی که جادودانه شد، بر قلب ها حک شد و با کوچش به سرزمین باقی اشک های جانسوز را بر چشمان مریدانش روان کرد.

14 خرداد بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) است که با نزدیک شدن به آن یاد و خاطره سال ها تلاش و مبارزات امام در ذهن ها پر رنگتر می شود و گاهی حتی کودکانی که امام را نمی شناختند برایشان سوال می شود که امام خمینی کیست که مردم اینگونه آماده می شوند برای سالگرد وفات ایشان ، سوالی که حتی برای برخی از ما نیز شاید پیش آید که چرا بعد از گذشت این همه سال امام برای کسی کم رنگ نشد و این نه فقط در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا نیز همچنان به چشم دیده می شود که نامش با احترام خوانده می شود، نامی که موجب ترس بسیاری از منافقان می شود، نامی که با آن ایران شناخته می شود و نامی که برای کشورش همواره مایه عزت و آبرو بوده است.

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان

امام خمینی در روز 20 سال 1320 هجری قمری مطابق با 30 شهریور 1281 در شهر خمین از توابع استان مرکزی چشم به جهان گشود .

شهرستان خمین ، شهرستانی که هیچ گاه مردمانش شاید فکر نمی کردند مردی چنان بزرگ و آسمانی را بر خود ببیند.

سید روح الله مصطفوی مشهور به روح الله موسوی خمینی در خانوده ای مذهبی به دنیا آمد که سابقه ای دیرینه در فعالیت های دینی داشتند، سید مصطفی پدرشان روحانی و از ساکنان خمین بود و در ازدواج با هاجر صاحب دو فرزند دختر و سه فرزند پسر شدند ،طاغوتیان و خـوانیـن تحت حمایت عمال حكومت وقت نداى حق طلبـى پـدر را كه در برابر زورگـوئیهایشان به مقاومت بـر خاسته بـود، با گلـوله پاسخ گفتنـد و در مسیر خمیـن به اراك وى را به شهادت رسانـدنـد.

روح اله خمینی پس از تحصیلات مقدماتی خود در خمین به سال 1299 در اراک به ادامه تحصیلات خود پرداخت و بعد از آن راهی قم شد.


مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

ارتباط روح اله خمینی با میرزا محمد ثقفی تهرانی سبب آشنایی با وی شد و این ارتباط منجربه ازدواج با دختر میرزا محمد به نام خدیجه شد، ازدواجی که برخلاف ازدواج های شایع آن زمان به چند همسری تبدیل نشد و ایشان همسری مهربان برای خدیجه می شود .

ثمره این ازدواج دو پسر به نام های مصطفی و احمد و سه دختر به نام های فریده، زهرا، صدیقه می شود.


مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

از نخستین اعتراضات تا بزرگترین مبارزات دوران زندگی امام خمینی

روحیه مبارزه جو و جهادگر روح اله در سال های متفاوت زندگی ایشان در بطن وجودشان ریشه دوانده چنان که این مهم در برهه های مختلف خود موجبات جریان سازی را فراهم کند و متفاوت با عامه مردم به مسائل روز بنگرد.

این بینش و اعتقاد ایشان و روحیه جهادگر موجب شد تا از آغاز نوجوانی به فکر حق طلبی و جامعه عمل پوشاندن به افکار خود در زمینه مبارزات سیاسی شود.

فصل نوین مبارزات امام خمینی از سال 40 و 41 شروع شد که مربوط به ماجرای انجمن های ایالتی و ولایتی بود و موجب شد تا قیامی سراسری روحانیت و ملت ایران در15 خرداد رقم بخورد.

در ماجرای انجمن های ایالتی و ولایتی امام خمینی به همراه علمای بزرگ قم و تهران دست به اعتراضات همه جانبه زدند.

این اولین تجربه پیروزی امام خمینی و شروع شکست های رژیم پهلوی بود که روشنگری های ایشان موجب آگاه سازی و روشنگری مردم شد و با هشدارهای تند خود به رژیم پهلوی فهماند که مبارزه جدی است .

اما دومین قدم روح اله خمینی در مبارزه خود علیه رژیم پهلوی " انقلاب سیاه تعبیر کردن انقلاب سفید شاه " بود .

اعلام آمادگی شاه برای انجام اصلاحات آمریکا به مقامات واشنگتن با اعتراضات گسترده امام روبرو شد که در سال 42 با سخنرانی خود شدیدا از سکوت علمای قم و نجف و دیگر ممالک اسلامی در مقابل جنایات تازه رژیم انتقاد کرد و با جمله " امروز سکوت همراهی با دستگاه جبار است" اعلامیه معروف خود را منتشر ساخت .

بعد از آن سال 42 مراسم عید نوروز را تحریم کرد و از طرف دیگر فاجعه مدرسه فیضیه قم با روشنگرهای امام یادآوری شد و بدین ترتیب پیمان های شاه و اسرائیل را محکوم کرد.

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

ماجرا به همین جا ختم نشد و امام خمینی بر طبل رسوایی رژیم پهلوی کوفت تا صدای گوش خراش آن آبروی حکومت را دستمایه پس لرزه ها کند، پس لرزه هایی که هر آن به زلزله هایی با ریشترهای بزرگ وعمیق تبدیل و نزدیک می شد.

ماه محرم آغاز مبارزه دیگرامام علیه رژیم پهلوی

امام خمینی در عاشورا 13 خرداد 42 در مدرسه فیضیه نطق تاریخی خود را ایراد کرد و انگشت تهدید به سمت شاه و روابطش با اسرائیل گرفت .

به موجب آن شاه فرمان خاموش کردن قیام را صادر کرد که دستگیری امام در شامگاه 14 خرداد از اقدامات عجولانه و نسنجیده شاه و درباریانش بود و این باعث شد تا در 18 فروردین امام را آزاد و به قم منتقل کنند.

از دیگر اقدامات زندگی سیاسی امام در 4 آبان سال 43 بود که طبق بیانیه ای عملکرد و حمایت های آمریکا را از اسرائیل محکوم و با افشاگری درباره تصویب لایحه کاپیتالاسیون زمینه قیام دوباره ای را فراهم کرد.

به اساس لایحه کاپیتالاسیون که برای تمام مستشاران نظامی مصونیت قضایی و سیاسی در حوزه خدمت نظامی ایجاد می‌کرد، در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۴۳ در مجلس شورای ملی به تصویب رسید.

اعتراضی که سرآغاز تبعید امام به خارج از کشور شد

افشاگرىامام خمینىعلیه تصـویب لایحه كاپیتـولاسیون, ایران را در آبـان سـال 43 در آستـانه قیـامـى دوبـاره قرار داد .

در ادامه این اعتراضات سحرگاه 13 آبان 1343 حضرتامام خمینى بازداشت و به همراه نیروهاى امنیتى مستقیما به فرودگاه مهرآباد تهران اعزام و با یك فروند هـواپیماى نظامى كه از قبل آماده شده بـود, تحت الحفظ مامـوریـن امنیتى و نظامى به آنكارا پـرواز كـرد و دوباره در همان سال حضرت امام به همراه فرزنـدشان حاج آقا مصطفـى از تركیه به تبعیدگاه دوم, كشـور عراق اعزام شدند و بدین ترتیب تبعید 13 ساله امام خمینی آغاز شد .

امام خمینى در سال های تبعید بیکار نماند و سلسله درس هاى خارج فقه خـویـش را با همه مخالفت ها و كارشكنی هاى عناصـر مغرض در آبان 1344 در نجف آغاز كرد كه تا زمان هجـرت از عراق به پاریـس ادامه داشت و در همان سال ها نیز با ارسال نامه هایی ارتباط خود را با مردم و مبارزگران در ایران قطع نکرد.

همچنین تلاش و روشنگری های امام در نجف نیز باعث شد تا علاوه بر مبارزین بی شمار داخل كشـور مخاطبیـن زیادى در عراق, لبنان و دیگـر بلاد اسلامـى پیدا کند که بعدها نهضت ایشان الگویی برای بسیاری از مبارزین خارج از کشور شد .

اختلافات رژیم پهلوی و حزب رژیـم بعثـى عراق در سال 1350 موجب اخراج بسیاری از ایرانیان مقیـم عراق شد که امام در نامه ای به رئیس جمهور عراق به این موضوع اعتراض کرد.

در سال 54 شاه در اقدامی وقیحـانه تاریخ رسمـى كشـور را از مبدإ هجرت پیامبر اسلام به مبدإ سلطنت شاهان هخامنشى تغـییر داد که امام خمینی در اعتراضی به تحریم استفاده از آن تاریخ فتوا داد که رژیم مجبور به لغو تاریخ شاهنشاهی کند.

مرداد 1356 دعوت امام خمینی از طیف های مختلف ایران برای حضور در قیام

امام خمینی با توجه به تحـولات جارى جهان و ایـران طی پیامی از طیف های مختلف در داخل و خارج دعوت به قیام کرد و درنگ را دیگر جایز ندانست برای سکوت.

از طرفی شهادت حاج آقا مصطفى خمینى در اول آبان 1356 و برگزاری مراسـم پر شكـوهـى در ایراننقطه آغازى بـر خیزش دوباره حـوزه هاى علمیه و قیام جامعه مذهبى ایران که منجر به به قیام 19 دى مـاه قـم در سـال 56 شـد كه طــــى آن شاه جمعى از طلاب انقلابـى را به خـاك و خـون كشیـد .

اخراج امام خمینی از عراق و هجرت ایشان به پاریس

در دیدار وزرای خارجی ایران و عراق تصمیم بر اخراج امام خمینی از کشور عراق شد که روز دوم مهر 1357 منزل امام در نجف بـوسیله قـواى بعثـى محاصره گردیـد که ایـن خبر خشـم گستـرده مسلمانان در ایران, عراق و دیگـر كشـورها را در پی داشت و در نهایت در روز 14 مهر ایشان وارد پاریس شدند .

در پاریس نیز با وجود مخالفت کاخ الیزه با فعالیت های ایشان امام همچنان به فعالیت های خود ادامه  داد و در جواب این عمل را خلاف دموکراسی عنوان کرد.

فرار شاه از ایران/ تبعید به سر رسید/ امام آمد

امام خمینى در دی ماه 57 شوراى انقلاب را تشکیل داد. شاه نیز پـس از تشكیل شـوراى سلطنت و اخذ رإى اعتماد بـراى كـابینه بختیار در روز 26 دی ماه از كشـور فـرار كرد. خبـر در شهر تهران و سپـس ایران پیچید و مردم در خیابان ها به جشـن و پایكـوبى پرداختند .

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

اوایل بهمن سال 57 امام تصمیم خود برای بازگشت به ایران علنی کرد که با استقبال مردم روبرو شد و تلاش های دولت بختیار نیز نتوانست جلوی این تصمیم را بگیرد و سرانجام امام خمینـى بامداد 12 بهمـن 1357 پـس از 14 سال دورى از وطـن وارد كشـور شـد .

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

كمتر از دو ماه از پیروزى انقلاب نمـى گذشت كه 2 / 98 درصد راى دهندگان در رفرانـدوم 12 فروردین سال 58 در یكـى از آزادتـریـن انتخـابـات تـاریخ ایـران رإى به استقـرار نظام جمهورى اسلامـى دادند و متعاقب آن انتخابات پیاپى براى تدویـن و تصـویب قانـون اساسـى و انتخاب نمایندگان مجلـس شـوراى اسلامـى برگزار گردید .

امام خمینىپـس از پیروزى انقلاب در تاریخ دهـم اسفنـد 1357 از تهران به قـم آمده بود و تازمان ابتلا به بیمارى قلبى 2 بهمـن 1358 در ایـن شهر ساکن بود و بعد از 39 روز مداوا در منزلی در دربند ساکن و سپس بنا به تمایل خـود به منزلـى محقر متعلق به یكـى از روحـانیـون ( حجه الاسلام ) سیـد مهدى امــــام جمارانـى ) در محله جماران نقل مكـان كـرد و تـا زمـان رحلت در همین منزل ماند .

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

در انتخابات اولیـن دوره ریاست جمهورى ایران 5 / 11 / 1358در حالیكهامام خمینـىدر بیمارستان قلب تهران بستـرى بـود , آقاى ابـو الحسـن بنى صدر از رقباى خـود پیشـى گرفت اما به دلیل اختللاف افکنی های بنی صدر و به مخاطره انداختن وحدت ملی توسط وی، سرانجام امام خمینى طـى حكمـى كـوتاه در 20 خرداد 1360 بنى صدر را از فرماندهى كل قوا عزل و متعاقب آن مجلـس شوراى اسلامى رإى به بى كفایتى وى داد .

بعد گذشت دو سال و سنگ اندازی های منافقان و چینش طرح های مختلف برای براندازی انقلاب اسلامی سرانجام عراق در روز 31 شهریـور 1359 تجـاوز گستـرده نظامى خـویـش را از شمالى تریـن نقطه مـرز مشتـرك با ایران تا بنـدر خـرمشهر و آبادان در جنـوب ایران آغاز كرد و که استارت جنگ 8 ساله زده شد.

فرمانامام خمینىمبنى بر بسیج عمومى و تشكیل ارتـش بیست میلیونى بـا استقبـال جـوانـان انقلابـى ایـران مـواجه و آمـوزش و اعزام بسیجیـان به جبهه هـا فضـاى ایـران را دگـرگـون سـاخته بــود . مـوفقیت هاى پیاپـى رزمنـدگان سپـاه اسلام آثـار شكست را در جبهه بعثی ها نمایان ساخت .

دیری نگذشت که جمهورى اسلامى رسما از سـوى آمریكا و اروپا تحریـم تسلیحاتى شد اما با این وجود صدای شکست استخوان های ترک برداشته خوان های حزب بعث به دست نیروهای جمهوری اسلامی موجب شد تا قطعنامه 598 شـوراى امنیت از تصویب بگذرد . ایـن قطعنامه قسمت عمـده نظرات و شرایط قبلـى ایران براى ترك نبـرد را كه از آغاز دفاع خـویـش بر آنها اصرار مـى ورزید ولـى سازمان هاى بیـن المللـى به امید پیروزى صدام زیر بار نمى رفتند , پذیرفته بـود.

هر چند امام و بسیاری از یاران و مردم حاضر به قبول قطعنامه نبودند اما وجود برخی مسائل آن روز و آینده نگری های یاران و کارشناسان بر این شد تا قطعنامه را قبول کنند. همچنانکه تعبیـر امام خمینـى از پذیـرش قطعنامه به عنـوان جام زهـربود.

با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد به دیدار حق شتافت

امام خمینی سرانجام نیمه خـرداد سـال 1368 در حالی که در بستر بیماری بود خود را آماده دیدار معبود می کرد معبودی که جز بر خلاف رضای او قدمی بر نداشت چنانکه در وصیت نامه اش نیز عنوان کرده بود: با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جایگاه ابــدى سفر مى كنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم مى خـواهـم كه عذرم را در كوتاهى خدمت و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امـیدوارم كه عذرم را در كـوتاهى ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت و تصمیـم و اراده بــه پیش بروند.

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

سرانجام لحظه فراق با یار فرا رسید آرام آرام چشم های بسته بی سو شد و صدای قلب خسته رفته رفته بی صدا شد و ساعت 20 / 22  روز شنبه سیزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه وصال بـود .

حال و هوای این روزهای خانه و کاشانه امام در خمین

اما این روزها هرچه به روزهای فوت ایشان نزدیک که می شویم خانه ساده و خشتی گلی امام راحل در خمین به مامنی برای عاشقان ولایت تبدیل شده و دوستداران انقلاب و ولایت در قالب کاروان های عشق از سراسر کشور در این خانه باصفا گرد هم آمده و ارادت قلبی خود را به پیر سفر کرده جماران بیان می کنند.

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

بوی یار از این خانه قدیمی با دالان های تو در تو مشام هر زائری را می نوازد و دلباختگان روح الله با حضور معنوی و عاطفی خود از این مکان تاریخی به دنیا ثابت می کنند گر چه امامشان در بین آن ها نیست اما راهش در میان عاشقان ادامه دارد.

مروری بر زندگی امام خمینی از تولد تا مبارزات ایشان////منتشر نشود

این بیت تاریخی در آستانه بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر سفر کرده با حضور جمعی از اقشار مختلف مردم غبارروبی و عطر افشانی شدو شهرستان خمین آماده برگزاری ویژه برنامه ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در این ایام است .

این روزها آتش فقدان پدری دلسوز بر جگر ملتی عاشق شعله می کشد

بیت قدیمی حضرت امام میعادگاه عاشقان روح الله است عاشقانی که این روزها با پای دل برای تجدید میثاقی دوباره خود را به خمین می رسانند و مزارش هر ساله پر از پر می شود جای جای مرقدش میزبان مریدانش می شود مریدانی که حالا خود سنی رو گذرانده و خود هر کدام پدر و مادری شده اند و دست کودکان خود را گرفته و راهی این راه آشنا می شوند.

مرقد مطهر امام امسال هم میزبان میهمانانی از سراسر کشور ایران می شود، هر کس یا هر چه می تواند خود را برای حضور در روز وفات ایشان به مرقد می رساند و این بین هستند کسانی که پای پیاده را بهانه ای قرار می دهند تا وقتی برای بازگویی غصه دلشان با رهبر عزیزشان باشد .

پای صحبت های مردم کوچه و بازار خمین /ساده زیستی و توجه به محرومان مهترین شاخصه زندگی ایشان بود

نزدیک شدن به روز 14 خرداد و وفات امام خمینی بهانه ای شد تا به خمین سری بزنیم و پای صحبت های مردم دیار امام بنشینیم و از نزدیک با مردمی که با سجایای اخلاقی و اعتقادات دینی و مذهبی ایشان آشنا بودند یا بواسطه بزرگان خود امام را شناخته بودند به گفتگو بپردازیم.

به سراغ منصوری یکی از استادان دانشگاه آزاد و پیام نور خمین در خمین می رویم و از او درباره نگاه امام خمینی(ره) به آمریکا سوال می کنیم که این جواب را می شنویم: حضرت امام ماهیت استکباری آمریکا را دقیقا شناخته بود میدانست که آمریکا چهره ای دارد که پشت نقاب حقوق بشری به مردم جهان سوم خیانت می کند .امام نه تنها با آمریکا کنار نیامد بلکه تلاش کرد چهره فریبکار آمریکا را آشکار کند.

رجبیان نیز یکی دیگر از استادان دانشگاه  آزاد و پیام نور خمین است و درباره نظر امام خمینی درباره حضور و مشارکت مردم در مسائل کشور   اضافه می کند: امام نقش مردم را در همه امورات کشور محوری می دانست و با این شخصیت توانست تاثیر به سزایی در صحنه بین المللی بگذارد و با توجه به مقام و رتبه علمی و ویژگی های منحصر به فردی که داشت توانست توجه جهانیان را به خود جلب کند .

ویژگی فقاهت و ویژگی رهبری امام توانست ایشان را به جایگاهی برساند که همه مردم دنیا توجهشان جلب به ایشان شود.

 حجت الاسلام اصغری مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد خمین نیز اضافه می کند: از ویژگی های برجسته امام نظم و انضباط در امور روزمره چه در زمینه مطالعه چه در کارهای سیاسی، اجتماعی که همه روی نظم و انضباط بودند.

همچنین به سراغ فرد دیگری که خود را رضایی و کارمند ارشاد خمین معرفی می کند می رویم که در تشریح امام می گوید: اسم امام راحل من را به یاد رهبر شجاع، مسمم با عزمی راسخ و یک زاهدی عابد می اندازد.امام هیچ وقت در تصمیمی که داشت تردید نکرد و هیچ وقت خانه کوچکی را که برای زندگی انتخاب کرده بود تغییر نداد.

مشایخی کاسب است و درباره شیوه زندگی امام می گوید: ساده زیستی ملاک مردم در مورد حاکمان است و امام با توجه به الگویی که از معصومین گرفته بود برجسته ترین مشخصه زندگی خود را ساده زیستی قرار داده بود ، امام در برخورد با خانواده مهربان بوده اند و از نظر الگوی اقتصادی از همه نظر ساده زیست بودند.

خانم شیخی عضو پایگاه بسیج خواهران اطهرخمین در صحبت های خود با اشاره به شناخت خود درباره امام اضافه می کند: من از سال 57 با امام(ره) اهداف ایشان آشنا شدم ،امام (ره)کفر ستیز و استکبار ستیز بود و برای مبارزه با استکبار جهانی انقلاب کرد. مهمترین ویژگی امام(ره) هم ساده زیستی ایشان بود و درجماران هم ساده زیستی را ادامه داد.عدالت جو بودند و به محرومان خیلی اهمیت می دادند.

و هر چقدر این صحبت ها را ادامه بدهیم خواهیم دید امام با رفتنش نه تنها از یاد ها و خاطره ها نرفته است بلکه به عمق قلب و جان رسوخ کرده و یادش بیشتر از قبل گرامی شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 14 خرداد 1396

هر کس در ماه رمضان قبل از افطار، این گونه دعا کند، خدای متعال این دعای او را مستجاب و روزه و نمازش را قبول می‌کند، و 10 دعا [ی دیگر او را نیز] مستجاب می‌کند، گناه او را می‌آمرزد، غم و غصه‌اش را از بین می‌برد، گرفتاری‌هایش را بر طرف و حاجات او را برآورده می‌کند، او را به مطلوبش می‌رساند.

روزه ماه مبارک رمضان از جمله اعمالی است که بر انسان‌ها واجب شد، اما وجوب این امر محبتی از جانب خداوند برای تزکیه، رشد و ارتقای انسان‌هاست. حال برای افطار و باز کردن این روزه نیز اهل بیت (ع) توصیه‌ها و سفارشاتی بیان کردند که در ادامه به روایتی از امام صادق (ع) به نقل از پیامبر اکرم(ص) خطاب به امیرالمومنین (ع) اشاره می‌کنیم:  
 
یا ابا الحسن! ماه رمضان به ما روی آورده است. قبل از افطار دعا کن؛ چراکه جبرئیل نزد من آمد و گفت: «ای محمد! هر کس در ماه رمضان قبل از افطار، این گونه دعا کند، خدای متعال این دعای او را مستجاب و روزه و نمازش را قبول می‌کند، و 10 دعا [ی دیگر او را نیز] مستجاب می‌کند، گناه او را می‌آمرزد، غم و غصه‌اش را از بین می‌برد، گرفتاری‌هایش را بر طرف و حاجات او را برآورده می‌کند، او را به مطلوبش می‌رساند، عملش را همراه با اعمال پیامبران و صدّیقان بالا می‌برد و در روز قیامت، چهره‌اش از ماه شب چهارده درخشان‌تر است.
 
 گفتم: «ای جبرئیل! آن دعا چیست؟» گفت: بگو:
 
متن دعا:
 
 اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ، وَ رَبَّ الْکُرْسِیِّ الرَّفِیعِ، وَ رَبَّ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ ، وَ رَبَّ الشَّفْعِ الْکَبِیرِ، وَ النُّورِ الْعَزِیزِ، وَ رَبَّ التَّوْراةِ وَ الْإنْجِیلِ وَ الزَّبُورِ، وَ الْفُرْقانِ الْعَظِیمِ.
 
أَنْتَ إِلهُ مَنْ فِی السَّمواتِ وَ إِلهُ مَنْ فِی الْأَرْضِ لا إِلهَ فِیهِما غَیْرُکَ، وَ أَنْتَ جَبَّارُ مَنْ فِی السَّمواتِ وَ جَبَّارُ مَنْ فِی الْأَرْضِ لا جَبَّارَ فِیهِما غَیْرُکَ، أَنْتَ مَلِکُ مَنْ فِی السَّمواتِ، وَ مَلِکُ مَنْ فِی الْأَرْضِ، لا مَلِکَ فِیهِما غَیْرُکَ، أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْکَبِیرِ، وَ نُورِ وَجْهِکَ الْمُنِیرِ، وَ بِمُلْکِکَ الْقَدِیمِ.
 
یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا حَیُّ یا قَیُّومُ یا حَیُّ یا قَیُّومُ، أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذِی أَشْرَقَ بِهِ‏ کُلُّ شَیْ‏ءٍ، وَ بِاسْمِکَ الَّذِی أَشْرَقَتْ بِهِ السَّمواتُ وَ الْأَرْضُ، وَ بِاسْمِکَ الَّذِی صَلُحَ بِهِ الْأَوَّلُونَ، وَ بِهِ یَصْلُحُ الآخِرُونَ.
 
یا حَیّاً  قَبْلَ کُلِّ حَیٍّ، وَ یا حَیّاً بَعْدَ کُلِّ حَیٍّ، وَ یا حَیُّ لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ أَمْرِی یُسْراً وَ فَرَجاً قَرِیباً، وَ ثَبِّتْنِی عَلى‏ دِینِ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ عَلى‏ هُدى‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ عَلى‏ سُنَّةٍ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمُ السَّلامُ.
 
وَ اجْعَلْ عَمَلِی فِی الْمَرْفُوعِ الْمُتَقَبَّلِ، وَ هَبْ لِی کَما وَهَبْتَ لأَوْلِیائِکَ وَ أَهْلِ طاعَتِکَ، فَانِّی مُؤْمِنٌ بِکَ، وَ مُتَوَکِّلٌ عَلَیْکَ، مُنِیبٌ إِلَیْکَ، مَعَ مَصِیری إِلَیْکَ، وَ تَجْمَعُ لِی وَ لِأَهْلِی وَ لِوَلَدِی الْخَیْرَ کُلَّهُ، وَ تَصْرِفُ عَنِّی وَ عَنْ وَلَدِی وَ أَهْلِی الشَّرَّ کُلَّهُ.
 
أَنْتَ الْحَنَّانُ الْمَنَّانُ بَدِیعُ السَّمواتِ وَ الْأَرْضِ، تُعْطِی الْخَیْرَ مَنْ تَشاءُ، وَ تَصْرِفُهُ عَمَّنْ تَشاءُ، فَامْنُنْ عَلَیَّ بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.
 
ترجمه دعا:
 
  خدایا! اى پروردگار روشنى بزرگ و اى پروردگار تخت بلند، و اى پروردگار دریاى پر میان، و اى پروردگار شفع، بزرگ و نور ارجمند، و اى پروردگار تورات و انجیل و زبور و قرآن عظیم، توئى معبود هر کس که در آسمانها است و معبود هر کس که در زمین است، و جز تو معبودى در میان آنها نیست، و توئى قاهر و مسلط بر هر که در آسمان‌ها و هر که در زمین است، و جز تو قاهرى در میان آنها نیست، و تویی پادشاهى در هر کس که در آسمان‌هاست و پادشاه هر که در زمین است و جز تو پادشاهى در میان آنها نیست، از تو می‌خواهم به حق نام بزرگت و بنور ذات بزرگوارت، و عظمت و پادشاهى دیرینه‌‏ات، اى زنده و اى پاینده، اى زنده و اى پاینده، اى زنده و اى پاینده. و از تو می خواهم به حق آن نامت که هر چیز بدان پرتو گرفت، و بدان نامت که آسمان‌ها و زمین بدان روشن گشت، و بدان نامت که پیشینیان بدان شایستگى یافتند و پسینیان بدان شایسته شوند، اى زنده پیش از هر زنده، و اى زنده پس از هر زنده، معبودى جز تو نیست، درود فرست بر محمد و خاندان محمد و بیامرز گناهان مرا، و در کار من آسانى و گشایشى نزدیک مقرر فرما، و مرا بر دین محمد و خاندان محمد و بر هدایت محمد و خاندان محمد و بر سنت (و روش) محمد و خاندان محمد که درود بر او و آنان باد پا بر جا و ثابت قدم بدار، و عمل و کردار مرا در فراز جایگاه پذیرفته قرار ده، و به من ببخشاى چنانچه بدوستان و فرمانبردارانت بخشودى زیرا که من به تو ایمان دارم و بر تو توکل کنم، و بدرگاه تو انابه کنم با اینکه (می‌دانم) باز گشتم به سوى تو است، هر آنچه خیر و خوبى است (از تو خواهم که) همه را براى من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم گرد آورى، و هر آنچه بدى است همه را از من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم بازگردانى، و تویی مهر پیشه و نعمت بخش، پدید آرنده آسمان‌ها و زمین، عطا فرمایی خیر (و خوبى) را به هر که خواهى، و بگردانى آن را از هر که خواهى، پس به مهر و رحمت خویش بر من منت بگذار اى مهربانترین مهربانان.
 
 اقبال الاعمال سید بن طاووس،  ج1، ص114 / صحیفه علویه، متن�
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 13 خرداد 1396

اگر تصمیم به لاغر شدن و كاهش وزن گرفته‌اید و از وضعیت فعلی خود راضی نیستید می توانید با خواندن مطلب زیر سریع و بی خطر لاغر شوید.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بیماری‌های قلبی عروقی به عنوان اولین علت مرگ و میر در جهان شناخته شده که اضافه وزن و چاقی یکی از مهمترین علل آن محسوب می‌شود همچنین مشکلات روانی و اجتماعی در میان جوانان چاق و دارای اضافه وزن افزایش یافته است.

علت اصلی چاقی و اضافه وزن عدم تعادل انرژی بین کالری دریافتی و مصرفی است. چربی بالا در غذاهای پر انرژی سبب افزایش کالری دریافتی می‌شود. فعالیت بدنی و کم تحرکی در اثر سبک زندگی غلط و ماشینی شدن جوامع و رژیم غذایی ناسالم موجب اضافه وزن در میان کودکان و بزرگسالان در سراسر جهان شده است.

 با این رژیم طبیعی ۳ روزه ۵ کیلو وزن کم کنید/ معجزه این میوه در لاغری را ببینید
 
رژیم لاغری به منظور کاهش وزن ممکن است با مشکلاتی نظیر تحمل کردن گرسنگی و نخوردن بسیاری از مواد غذایی همراه باشد که در برخی موارد، مدت‌های طولانی فرد رنج و مشقت را تحمل و در آخر نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود در اینجا ما به شما یک رژیم لاغری سالم و طبیعی معرفی می‌کنیم که می‌توانید سه روزه تا ۵ کیلو وزن کم کنید.

 آناناس میوه گرمسیری است که به طرز حیرت انگیزی با مصرف آن می‌توانید فقط در عرض ۳ روز تا ۵ کیلوگرم به طور کاملا طبیعی و بدون هیچ گونه عوارض جانبی وزن کم کنید.

 با این رژیم طبیعی ۳ روزه ۵ کیلو وزن کم کنید/ معجزه این میوه در لاغری را ببینید
 
این میوه خاصیت ادرار آور زیادی داشته و می‌تواند سیستم هضم را بهبود بخشد، علاوه بر این آناناس غنی از آنتی اکسیدان‌ها بوده و بدن شما را در برابر بسیاری از بیماری‌ها و سرطان‌ها مقاوم می‌کند.

با پیروی از یک رژیم غذایی حاوی آناناس به مدت ۳ روز، شما می‌توانید به میزان زیادی وزن از دست داده و به طور قابل توجهی سلامت کلی بدن خود را بهبود ببخشید.

معجزه رژیم ۳ روزه آناناس در لاغری و سلامتی بدن
 
روز اول
صبحانه: کراکر به همراه یک نان کامل تست و ۲ برش آناناس

ناهار: کلم بروکلی پخته شده، فیله گوشت مرغ یا گوشت گاو کبابی به همراه ۲ برش آناناس

شام: یک کاسه کاهو و یک تکه سینه مرغ کبابی و ۲ برش آناناس

 
روز دوم
صبحانه: یک فنجان ماست، ۲ تکه نان تست کامل، ۲ برش آناناس

ناهار: ۲۰۰ گرم ماهی قزل آلا کبابی، ۲ برش آناناس

شام: یک قوطی تن ماهی، یک کاسه کاهو و ۲ برش آناناس

 
روز سوم
صبحانه: ۲ عدد کراکر، یک فنجان قهوه شیرین نشده، ۲ برش آناناس

ناهار: سبزیجات بخار پز، یک تکه سینه مرغ کبابی، ۲ برش آناناس

شام: سوپ سبزیجات و ۲ برش آناناس

 تُردک یا کراکر (Cracker) فراورده غذایی تنوری ترد، شکننده و کمی شور و شبیه بیسکویت است که در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها در بسته بندی کارخانه ای به فروش می رسد، کراکرها معمولاً از خمیر آرد غلات و به طور انبوه تولید می‌شود و معمولاً تُرد، نازک و کوچک هستند و عرض آن‌ها کمتر از ۳ اینچ (۸ سانتی‌متر) است.
با این رژیم طبیعی ۳ روزه ۵ کیلو وزن کم کنید/ معجزه این میوه در لاغری را ببینید 
 
با این رژیم طبیعی ۳ روزه ۵ کیلو وزن کم کنید/ معجزه این میوه در لاغری را ببینید 
 
شما می‌توانید مواد موجود در رژیم غذایی را برای طعم بهتر با کمی روغن زیتون، نمک و سرکه مخلوط کنید و بعد از سه روز نتیجه اعجاب انگیز آن را با کاهش وزن و بهبود سلامتی بدن خود ببینید.
 
منبع: Natural Healing Magazine
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 خرداد 1396

14 خرداد ماه امسال 28 سال از ارتحال جانگداز امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی می‌گذرد اما خاطرات ایشان برای شیفتگانش همچنان زنده و ماندنی است.

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های باشگاه خبرنگاران جوان، 14 خردادماه امسال 28 سال از ارتحال جانگداز امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد اما خاطرات ایشان برای شیفتگانش همچنان زنده و ماندنی است.
 
به مناسبت سالگرد درگذشت امام خمینی(ره) نگاهی گذرا می‌اندازیم به تصاویر و عکس‌های خاطره انگیز به جا مانده از ایشان؛ این عکس‌ها مربوط یه دوران کودکی، نوجوانی، مبارزه و تبعید، انقلاب اسلامی و رحلت ایشان است.
 
امام خمینی (ره) در دوران کودکی نفر سمت راست
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر
 
 

 
امام خمینی(ره) در دوران نوجوانی نفر سمت چپ
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر 
 

 
امام خمینی(ره) در دوران نوجوانی نفر دوم سمت راست
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر
 
 
 
امام(ره) در دوران جوانی
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر 
 

 
بنیان گذار جمهوری اسلامی در دوران جوانی نشسته از راست نفر اول
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 


 
امام (ره) خرداد42

 
 از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر
 
 
 
امام(ره) در میانسالی
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر 
 

 
سخنرانی امام خمینی(ره) در 13 خرداد 1342 که منجر به دستگیری ایشان توسط مامورین رژیم پهلوی و قیام خونین 15 خرداد شد
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح الله به روایت تصویر 
 

 
 امام(ره) در حلقه شاگردانش، رهبر انقلاب در پشت سر ایشان
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 

 
امام(ره) به هنگام تبعید در کشور ترکیه؛ تحت کنترل ماموران اطلاعات آن کشور
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
 
بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به هنگام تبعید در عراق
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
امام(ره) قبل از تبعید در کشور عراق. شهر نجف
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 


 
امام(ره) در ایام هجرت به پاریس در دهکده نوفل لوشاتو
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 

 
بازگشت امام(ره) به کشور پس از 14 سال دوری از وطن
 

از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 

 
سخنرانی تاریخی بنیان گذار جمهوری اسلامی در بهشت زهرا پس از بازگشت به  کشور
 
 
 از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 
از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
 
دیدار همافران با امام خمینی(ره)
 

بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 

 
 
دیدار اسقف ارامنه آرداک مانوکیان با امام(ره) در این تصویر آیت الله طالقانی نیز حضور دارد 
 
 
 بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 

 
 دیدار بنیان گذار جمهوری اسلامی با اقشار مختلف مردم
 
 
 
بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 

 
بنیان گذار جمهوری اسلامی در بیمارستان بستری شد
 
 
 بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 

بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 

بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 

 
روح خدا به خدا پیوست
 
 
بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
 بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر
 
 بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
 
بمانددد// بخشی///از کودکی تا رحلت امام روح‌الله به روایت تصویر 
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 خرداد 1396

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیون تومانی/پذیرش یارانه نقدی بعنوان ضامن


یک مسئول در بانک مرکزی با بیان اینکه سرپرستان خانوار می‌توانند حساب یارانه نقدی خود را بعنوان ضمانت وام ۵ میلیون تومانی معرفی کنند، گفت: بازپرداخت این تسهیلات ۵ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است.

حمیدرضا غنی آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح جزئیات تمهیدات جدید بانک مرکزی برای ارایه تسهیلات آسان به مردم گفت: بانک مرکزی همواره در پی این است که تسهیلات را با روشی سریع، ساده و ارزان در اختیار مردم قرار دهد؛ این در حالی است که یکی از مشکلاتی که به ویژه در بحث تامین مالی خرد وجود داشته که مبتلابه خانوارها بوده، این است که تامین مالی با تشریفات اداری طولانی صورت می‌گیرد و حتی ممکن است که برای متقاضیان، امکان پذیر نباشد.

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی افزود: در این راستا بانک مرکزی از سال گذشته، ساز و کار اعطای کارت اعتباری به مردم را فراهم کرد تا بانکها بتوانند کارتهای اعتباری را بر مبنای عقد مرابحه صادر کرده و در اختیار مردم قرار دهند؛ در این میان، رویکرد اصلی این بود که کارتهای اعتباری، به تدریج جایگزین تسهیلات خرد بانکی شده و یا تمامی تسهیلات، از طریق کارت اعتباری اعطا شود.

وی تصریح کرد: دستورالعمل اعطای کارتهای اعتباری سال قبل ابلاغ شد که بر مبنای آن، سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای کارتهای طلایی، نقره‌ای و برنز در نظر گرفته شده و نرخ سود هم همان ۱۸ درصد مبتنی بر نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار بود؛ در واقع هدف اصلی این بود که رضایتمندی شهروندان افزایش یابد؛ چراکه سرعت استفاده از تسهیلات بانکی افزایش می‌یافت.

غنی آبادی ادامه داد: موضوع دوم پیگیری برای کاهش تشریفات اداری و ساده‌سازی فرآیند اعطای تسهیلات بود که  دریافت تامین مالی راحت‌تر از گذشته شود؛ اما یکسری ایرادات و نقدهایی  به تامین مالی خرد وجود داشت که در بحث فاکتورهای صوری بود که پیچیدگی‌ها، رانت ها و ملاحظات شرعی به دنبال داشت؛ به این معنا که وقتی فردی برای دریافت وام به بانک مراجعه می‌کرد و موضوع دریافت وام را تسهیلات خرید خودرو عنوان می‌کرد، به لحاظ شرعی باید حتما آن وام  را  برای خرید خودرو مصرف می‌کرد و اگر غیر از این رخ می‌داد، ملاحظات شرعی وجود داشت.

وی افزود: کارتهای اعتباری این امکان را فراهم می‌کرد که فرد با خیال راحت، منابع را برای تامین هر نیازمندی خود اعم از کالا و خدمت مصرف کند و مبلغ آن را هم بر مبنای توافق با بانک پرداخت نماید؛ نکته دیگر این است که در بخش خدمات می توان از آن کارتها استفاد کرد؛ به این ترتیب که برای خدمات درمانی و کمک پرداخت شهریه تحصیلی و خدمات گردشگری نیز، کارتهای اعتباری قابلیت استفاده دارد؛ در حالیکه این موارد قبلا وجود نداشت و اگر کارت مرابحه ایجاد نمی‌شد، بانکها نمی توانستند اعطای تسهیلات را برای خدماتی مثل درمان و شهریه تحصیلی بدهند؛ لذا این مباحث باعث شد که کارت اعتباری به عنوان یک مزیت مطرح شود.

این مقام مسئول در بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در میان مدت و بلندمدت در پی این است که کارتهای اعتباری را جایگزین روش های اعطای تسهیلات خانوار کرده و به ساده سازی دریافت وام کمک کند و بنابراین متقاضیان، نیاز به رفت و آمد مکرر به بانک یا تهیه فاکتور و هزینه‌کرد آن نداشته باشند؛ البته در این میان دریافت وثایق از سوی بانکها نیز خود یک معضل بود.

غنی‌آبادی خاطرنشان کرد: بانکها از مشتریان وثایقی را طلب می‌کردند که بعضا مردم امکان تامین آن را نداشته و لذا نمی توانستند از این کارتهای اعتباری یا تسهیلات استفاده کنند؛ بر همین اساس بانک مرکزی در سال ۹۶ در صدد است که روش‌هایی را برای تامین وثیقه آسان از سوی مردم در دستور کار قرار دهد. بر همین اساس به دلیل اینکه اکثریت و قاطبه سرپرستان خانوار، یک حساب یارانه ای دارند، در واقع این تدبیر اتخاد شد که به پشتوانه یارانه و حساب یارانه ای، امکان صدور کارت اعتباری فراهم باشد و در واقع، وثیقه مورد نیاز بانک، به صورت خودکار تامین شود.

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی افزود: متقاضیان کارتهای اعتباری با ضمانت قرار دادن حسابهای یارانه ای، می‌توانند از وام استفاده کنند؛ به این معنا که مردم با پشتوانه قرار دادن حسابهای یارانه ای خود، حداکثر تا سقف ۵ میلیون تومان با عقد مرابحه و امکان بازپرداخت حداکثر ۵ ساله و سود ۱۸ درصد، وام دریافت کنند که بازپرداخت تسهیلات، به صورت خودکار از محل یارانه های نقدی از سوی دولت باشد.

وی اظهار داشت: مبالغ این وام ها، صرفا برای خرید کالا و خدمات بوده و تراکنش‌های مالی برداشت وجه و انتقال وجوه، امکان پذیر نیست؛ بر همین اساس، بخشنامه مربوطه در ۲۷ اردیبهشت ماه امسال به شبکه بانکی ابلاغ شده و قابلیت اجرایی دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 خرداد 1396

کارلوس کی روش فهرست بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را برای حضور در اردوی تهران و دیدار با ازبکستان در رقابت های انتخابی جام جهانی اعلام کرد.

نفرات دعوت شده از سوی کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در اردوی تدارکاتی قبل از دیدار با ازبکستان به شرح ذیل می باشند:

دروازه بان ها: علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، محمدرضا اخباری و حامد لک

مدافعان: رامین رضاییان، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، دانیال ماهینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی و سعید آقایی

هافبك ها: سعید عزت اللهی، عزت الله پورقاز، احسان حاج صفی، علی كریمی، مسعود شجاعی و اشكان دژاگه

مهاجمان: مهدی طارمی، وحید امیری، سردار آزمون، كریم انصاری فرد، احسان پهلوان، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش.

گفتنی است، در این فهرست، هیچ بازیکن استقلالی حضور ندارد و تعداد پرسپولیسی ها مدنظر کی روش 6 بازیکن است.

اسامی تیم ملی فوتبال اعلام شد/ حضور 6 پرسپولیسی در فهرست کی روش
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 خرداد 1396

تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتبال بعد از پایان لیگ شانزدهم، تلاش برای تقویت تیم خود را در دستور کار قرار دادند.

 تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتبال بعد از پایان لیگ شانزدهم، تلاش برای تقویت تیم خود را در دستور کار قرار دادند. 

در این میان برخی از تیم‌ها با جذب نفرات مطرح و باتجربه به دنبال کسب عنوان قهرمانی و حضور در رتبه‌های بالای جدول بوده و برخی از باشگاه‌ها نیز با توجه به بودجه و امکانات خود سعی دارند با جذب نفرات جوان تیمی آماده را برای باقی ماندن در لیگ مهیا کنند.

آخرین اخبار نقل و انتقالات تیم‌های لیگ برتر فوتبال

 *ورودی قطعی---*ورودی احتمالی---*خروجی قطعی---*خروجی احتمالی
استقلال

ورودی: سرور جپاروف، پژمان منتظری، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سجاد شهباززاده، مرتضی تبریزی، احسان پهلوان، ساسان انصاری، شایان مصلح، دانیال ماهینی، رحیم زهیوی، امید جهانبخش، داریوش شجاعیان، حسن بیت سعید، روزبه چشمی

خروجی: فرشید باقری، یعقوب کریمی، هرایر مگویان، میعاد یزدانی، محمدحسین کنعانی زادگان، جابر انصاری، حسین حسینی، طاها شریعتی،علیرضا سیار


استقلال خوزستان
 
ورودی: ---
 
خروجی: آلوس نانگ، دانیال ماهینی، آرش افشین، پیمان شیرزادی، حسن بیت سعید، علی اصغر عاشوری، محمد طیبی، مهدی مومنی، وحید شیخ ویسی 

پارس جنوبی جم
 
ورودی: مهدی عبدی، واحد بخشی، میثم نقی زاده، محسن فروزان، علیرضا ابراهیمی
 
خروجی: داود نوشی صوفیانی، محمود خمیسی


پدیده
 
ورودی: قاسمی نژاد، مصطفی احمدی،بابک حاتمی

 
خروجی: حسن جعفری


پرسپولیس
 
ورودی: گادوین منشا، شجاع خلیل زاده، سعید آقایی، سعد ناطق، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، علی حسین رحیمه، امید عالیشاه، احمد نوراللهی، رحیم زهیوی، شایان مصلح

 
خروجی: رامین رضاییان، احسان علوان زاده ، شهاب کرمی، محمدامین آرام طبع


پیکان
 
ورودی:  حجت حق وردی، ارسلان مطهری

 
خروجی: گادوین منشا، مهدی شیری، سیاوش یزدانی،سیامک نعمتی


تراکتورسازی
 
ورودی: ---
 
خروجی: ادینیو، جاسم کرار، محمدرضا اخباری، سعید آقایی


ذوب‌آهن
 
ورودی: ---
 
خروجی: رضا شکاری، جری بنگستون، حجت حق وردی، مرتضی تبریزی، احسان پهلوان، مهرداد قنبری


سایپا
 
ورودی: محمدرضا اخباری، طاها شریعتی، آرش رضاوند، محمد عباس زاده، مهرداد کفشگری

 
خروجی: ابراهیم صادقی، عزت اله پورقاز، کاظم برجلو،حامد لک


سپاهان
 
ورودی: رامین رضاییان، عزت اله پورقاز، سعید آقایی،شاهین ثاقبی، سیاوش یزدانی، حسن جعفری

 
خروجی: شجاع خلیل زاده، فرید بهزادی کریمی، علی احمدی، جلال عبدی، طالب ریکانی و روشندل،موسی کولیبالی، سرور جپاروف،آرمین سهرابیان،


سیاه جامگان
 
ورودی: ---
 
خروجی: ---
سپیدرود
 
ورودی: میعاد یزدانی، آندرانیک تیموریان، حسین ابراهیمی

 
خروجی: حامد حاجتی، شایان مصلح، علیرضا نظیف کار، محمد باقر شعبانی، هادی تامینی، محمد حسینی
فولاد خوزستان
 
ورودی:  حسن بیت سعید

 
خروجی: بختیار رحمانی، بهرام رشید فرخی، حمید بوحمدان، ساسان انصاری، ماتیاس چاگو، مهرداد طهماسبی، میثم دورقی، وحید طالب لو، مهرداد جماعتیگسترش فولاد
 
ورودی: محمدامین حاج محمدی، کاخابر، احمد زنده‌روح

 
خروجی: مصطفی اکرامی، محمد نصرتی، مرتضی اسدی، داریوش شجاعیان

نفت آبادان
 
ورودی: مرتضی اسدی، داود نوشی صوفیانی، جاسم کرار، مهرداد جماعتی،فرید بهزادی کریمی، پریرا

خروجی: مهدی شادکام، عقیل اعتمادی


نفت تهران
 
ورودی: سوشا مکانی

 
خروجی: آندرانیک تیموریان، احمد آل نعمه، ایگور پراهیچ، ایمان مبعلی، سجاد شهباززاده، میلاد فخرالدینی، آرش رضاوند
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 خرداد 1396

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی